تبلیغات
استقلال آزادی جمهوری اسلامی - امام و ساده زیستی

استقلال آزادی جمهوری اسلامی
 
تقدیم به او که هرروز منتظر آمدنش هستیم

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 13 خرداد 1390 توسط هدی ن

سرکار خانم طباطبائی نقل می کند :

امام به سادگی زن ، به چادر در حد خودش توجه داشتند . این را که کسی در خانه و برای شوهرش مانتو و روسری بپوشد ، سادگی نمی دانستند . چون اینجا مناسب نیست در عوض این کار را در بیرون از خانه لازم می شمردند چون عفاف و وقار زن به سنگینی و سادگی اوست .

خانم زهرا اشراقی در خاره ای نقل می کند :

روزی از دانشگاه به خانه آمدم و ...

در حالی که سر و وضع مرتبی نداشتم مستقیما خدمتشان رفتم  هم لباسم سیاه بود و هم کفشهایم خاکی ، ایشان همان طور که در حیاط قدم می زدند ، اخمی کردند و از من پرسیدند : چرا با این قیافه به دانشگاه می روی ؟ من هم به شوخی گفتم در دانشگاه جمهوری اسلامیتان بهتر از این نمی توان رفت .

ایشان گفتند : تو دو تا گناه کرده ای ، یکی اینکه ریا کار هستی و می خواهی بگویی که من آن قدر استطاعت مالی ندارم که یک جفت کفش بخرم ، گناه دیگر تو بی نظمی است که خلاف شرع و قانون اسلام است . من هم گفتم : اگر بخواهم با سر و وضع مرتب تری به دانشگاه بروم شاید از من ایراد بگیرند . امام فرمودند : اگر خواستند ایراد بگیرند بگو خمینی گفته است که باید مرتب به دانشگاه بروی .

طبقه بندی: پند،  نکته ها ی اخلاقی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

 وضودرفرات،نمازدرکربلا

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک